Blisko 200 rosnących sadzonek konopi zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w Nowym Mieście nad Pilicą. Zatrzymany do sprawy, 34-letni właściciel plantacji, usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości marihuany. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
W dniach 16 do 22 maja 2022 roku grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED skontrolowali 157 pojazdów, wśród których 130 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość.
Dziesiątki pokonanych kilometrów marszem kondycyjnym, setki wystrzelonych pocisków, noce spędzone pod gołym niebem i ogromne pokłady przekazanej wiedzy... za nami cztery lata szkoleń rotacyjnych żołnierzy 61 Batalionu Lekkiej Piechoty z Grójca.
Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 roku. Bierze w niej udział również powiat grójecki. 14 maja uczniowie technikum CKZiU w Nowej Wsi uczestniczyli w „II Lipskiej Nocy Muzeów” w gminie Błędów oraz „Nocy w Muzeum” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
W piątek, 20 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu, w filii w Nowej Wsi odbyło się niezwykłe sportowe spotkanie w ramach projektu "Sprawdź się z Mistrzem".
W środę 18 maja zmarł ks. kanonik Henryk Boczek, który przez blisko 20 lat był proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Goszczynie. Miał 83 lata - podał internetowy serwis lokalnej gazety "Jabłonka". Od 2017 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów w Łomiankach.
Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą oraz funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Grójec organizują łączone patrole. Wspólne działania mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drzewa z lasu oraz pożarom. Do swojej dyspozycji funkcjonariusze mają specjalne urządzenia, takie jak: fotopułapki czy noktowizory.
Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw i działkowców oraz środki na inwestycję w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie grójeckim dofinansowane zostaną w sumie 72 projekty kwotą 1,3 mln zł.
W ostatnim tygodniu grójeccy mundurowi zatrzymali kilku poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Do odbycia mieli kary pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwa. Trafili już do jednostek penitencjarnych.
Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 13 w miejscowości Goszczyn.
wczoraj, 17:35
Akcja drogówki z Grójca. 21 pieszych ukaranych mandatami
wczoraj, 15:54
Policjanci z grupy SPEED na drogach powiatu grójeckiego. Efekt? Kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń
przedwczoraj, 11:56
Rodziny bohaterów AK poszukiwane. Rusza ważna inicjatywa w Grójcu
przedwczoraj, 13:27
Działacze Konfederacji przeciw systemowi kaucyjnemu. Dali temu wyraz w Grójcu
3 dni temu
Ogłoszenia