Kurczak to mięso, które znajdziemy w składzie wielu karm dla psów. Choć chude i stosunkowo lekkie, dla czworonogów z alergią pokarmową lub nietolerancją może się okazać zbyt obciążające. W takiej sytuacji warto postawić na karmę na bazie innego rodzaju mięsa. Sprawdź, jakie alternatywy masz do wyboru.
Karma bez kurczaka - dla kogo?
Kurczak to jedno z najczęściej uczulających psy mięs. Alergia objawia się m.in.:
-
biegunką i wymiotami,
-
problemami skórnymi,
-
swędzeniem i drapaniem,
-
nadmiernym wypadaniem sierści.
Jeśli zauważysz u swojego pupila podobne objawy, zgłoś się do weterynarza. Najefektywniejszym sposobem diagnozowania alergii u psów jest dieta eliminacyjna. Ze względu na to, że to kurczak najczęściej uczula, w pierwszej kolejności najczęściej wyklucza się z diety właśnie ten składnik. Wysokiej jakości karma dla psa bez kurczaka dostępna jest w sklepie internetowym pupilbutik.pl.
Alternatywne karmy dla Twojego psa
Jeśli nie karma z kurczakiem, to co? Okazuje się, że możliwości w zakresie żywienia czworonogów jest naprawdę sporo. Mięsem podobnym do kurczaka, a jednak zdecydowanie rzadziej wywołującym uczulenie, jest indyk. Jest to chude, bogate w białko mięso. Lekkostrawny jest również królik. Stanowi źródło białka, a jednocześnie nie obciąża układu pokarmowego. Nieco tłustszym mięsem jest kaczka, jednak ją również warto włączyć do codziennej diety. Na ogół nie uczula, a dodatkowo stanowi dobre źródło składników odżywczych. Wśród najlepszych gatunków mięs znajduje się też jagnięcina, która jest idealna dla psów z wrażliwym układem pokarmowym. Najlepsze propozycje karmy bez kurczaka znajdziesz na stronie https://www.pupilbutik.pl/karma-dla-psa-bez-kurczaka.
Jaką karmę wybrać?
Jeśli Twój pies nie toleruje kurczaka, postaw na karmy bazujące na innym rodzaju mięsa. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest skład, który przesądza o jakości. Poszukując produktów z wyższej półki, odwiedź https://www.pupilbutik.pl/producent-karmy-paka-zwierzaka. Czasami dobór właściwej karmy wymaga czasu, zwłaszcza jeśli Twój pies jest uczulony na więcej, niż jeden gatunek mięsa. Z drugiej strony, wysiłek się opłaca, ponieważ w krótkim czasie od momentu eliminacji alergenu zauważysz widoczną poprawę wyglądu i zachowania zwierzęcia. Nieprzyjemne objawy w postaci zmian skórnych, świądu czy biegunek ustąpią. Dietę eliminacyjną możesz też stosować, gdy Twój pies nie ma alergii, ale jego układ pokarmowy jest wrażliwy. Wybieraj wtedy produkty lekkostrawne, aby nadmiernie nie obciążać jelit i żołądka.
9 godzin temu
19-latek nacieszył się prawem jazdy zaledwie 9 dni
przedwczoraj, 21:14
19-latek nacieszył się prawem jazdy zaledwie 9 dni
przedwczoraj, 21:06
Nowe informacje ws. OAW. Trzy warianty po nowym śladzie, jeden po DK50
przedwczoraj, 17:30
19-latek nacieszył się prawem jazdy zaledwie 9 dni
przedwczoraj, 14:21
Ogłoszenia