W środę po godzinie 16.00 na trasie S7 Grójec - Białobrzegi w kierunku Radomia (426,3 km) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pięciu samochodów.
W litewskim samochodzie ciężarowym znajdował się tachograf inteligentny pierwszej generacji. Pojazdem realizowano międzynarodowy przewóz, więc powinien zostać wyposażony w urządzenie rejestrujące drugiej generacji. Z kolei kierowca nie wprowadzał wszystkich wymaganych wpisów na kartę do tachografu. Naruszenia przepisów stwierdzili...
Za nami 34.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowano na ulicach miast i gmin powiatu grójeckiego. Lokalne sztaby ogłosiły w niedzielę wieczorem pierwsze wyniki zbiórki.
Podczas 16. Targów Sadownictwa i Warzywnictwa rozstrzygnięto drugą edycję konkursu „Sadownik Roku”, który promuje nowoczesne, odpowiedzialne i innowacyjne gospodarstwa. Główną nagrodę otrzymał Tomasz Piasecki, prowadzący rodzinne gospodarstwo sadownicze w Palczewie (gmina Warka).
Grójeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w czwartek 22 stycznia na terenie Warki działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci nadzorowali głównie przejścia dla pieszych i skrzyżowania. W działaniach wspierał ich system mobilnego monitoringu iCam.
Od lutego jedną z najważniejszych funkcji w grójeckim samorządzie obejmie Małgorzata Więckowska, która zastąpi na stanowisku skarbnika gminy odchodzącą na emeryturę Mariolę Komorowską.
20 stycznia 2026 roku w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu odbyło się pierwsze posiedzenie Grójeckiej Rady Seniorów. Było to ważne wydarzenie inaugurujące działalność Rady na nową, trzyletnią kadencję.
Fundacja Klementyna opublikowała wyniki raportu dotyczącego sytuacji seniorów na południowym Mazowszu. Badanie prowadzone w powiatach białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, radomskim oraz na terenie miasta Radomia po raz kolejny potwierdza, że samotność i pogarszający się dobrostan psychiczny osób starszych stają się jednym z najpoważniejszych...
W związku ze złożeniem wypowiedzenia przez dyrektor Małgorzatę Melon, obowiązki dyrektora Szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą objął lek. Michał Burczy – Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu - poinformowało we wtorek Starostwo Powiatowe.
Sto dni przed egzaminem dojrzałości uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu wkroczyli w symboliczny czas pełen nadziei, wyzwań i pierwszych kroków ku dorosłości, świętując jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych momentów swojej szkolnej drogi – Bal Studniówkowy 2026.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczystą sesję Rady Miejskiej w Grójcu, podczas której odbędzie się nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Grójca Księdzu Piotrowi Skardze. Wydarzenie zaplanowano na 2 lutego 2026 r., w dniu przypadającym na 490. rocznicę urodzin ks. Piotra Skargi.
4 godziny temu
Będzie Lidl w Grójcu? Mamy odpowiedź sieci
wczoraj, 14:53
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 20:49
PILNE! Poważny wypadek na DW728 w Woli Łęczeszyckiej
przedwczoraj, 17:42
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 07:26
Ogłoszenia