Autobiografia Adama Bolka „W klatce” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich sympatyków lokalnej piłki nożnej. Czyta się ją wyśmienicie.
W dniu 9.09.2018 o godz.10.10 w parku miejskim w Grójcu, od strony ul. Ks. Piotra Skargi, zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca założyciela grójeckich Szarych Szeregów hm. Ludwika MICHALSKIEGO.
Sierpień to czas, kiedy wspominamy Powstanie Warszawskie. To nie tylko bohaterstwo żołnierzy. To również niewyobrażalna gehenna cywilnej ludności miasta. Bitej, okradanej, wypędzanej, gwałconej i mordowanej przez Niemców oraz formacje wojskowe złożone z Rosjan, Białorusinów, Ukraińców, Kozaków, Tatarów, Azerów, Łotyszy a nawet...
Zmarł jeden z ostatnich żołnierzy grójeckiego podziemia niepodległościowego, major Henryk Kowalczyk. 30 lipca skończyłby 96 lat.
Słaby występ polskiej kadry na Mundialu ostudził piłkarskie emocje. Warto jednak sięgnąć do korzeni lokalnej piłki nożnej, bo to dosyć ciekawa historia i warta krótkiego zasygnalizowania czytelnikom. W czasach II Rzeczypospolitej Grójec był siedzibą pięciu drużyn piłkarskich. Polskich – związanego z sanacją Legionu i narodowego...
76 lat temu, w nocy 1 na 2 września 1942 r. na polu zrzutowym w Bogatkach („Rogi”) koło Grójca w ramach operacji „Smallpox” (ang. Ospa) wylądowało sześciu cichociemnych. Jednym z nich był słynny żołnierz powojennego podziemia antykomunistycznego kapitan Bolesław Kontrym „Żmudzin”.
75 lat temu, 19 kwietnia 1943 r. w warszawskim getcie wybuchło powstanie. Żydowska Organizacja Bojowa i Żydowski Związek Wojskowy stanęły do walki z Niemcami. W warszawskim getcie zamieszkiwali również Żydzi z Grójca, przesiedleni przez Niemców w lutym 1941 r.
Na początku lat siedemdziesiątych z absolwenta LO w Grójcu komunistyczna propaganda usiłowała zrobić superszpiega, następcę sowieckiego agenta Hansa Klossa, który miał wykraść najtajniejsze tajemnice Radia Wolna Europa (RWE).
Laureaci VI edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” organizowanego przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Maciej Szajner i Aleksandra Krzyżanowska pojadą do Brukseli.
Laureaci VI edycji konkursu Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć organizowanego dla uczniów ze specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych i szkół specjalnych: Natalia Głowa, Sebastian Biedrzycki i Kamil Płaska pojadą do Brukseli.
Pierwsza drużyna, trener Bartosz - znowu zaciąg i płacenie...
wczoraj, 09:01
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
przedwczoraj, 20:15
Tiry stanęły w ogniu. W jednym były zbiorniki gazu
3 dni temu
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
3 dni temu
PILNE! Karambol na S7 Grójec - Białobrzegi. Droga zablokowana
3 dni temu
Ogłoszenia