Drodzy Uczniowie klas 8, z ogromną przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy dzień w Zespole Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu, który odbędzie się 21 kwietnia 2026 roku.
W niedzielę, 12 kwietnia, muzealna scena wypełniła się wyjątkową muzyką prosto z Podhala. Podczas drugiego w tym roku koncertu z cyklu „Wieczór z Kulturą” gościliśmy znakomitą wokalistkę Hankę Rybkę, która wystąpiła wraz ze swoim zespołem i przyjaciółmi.
16 kwietnia w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zrozumieć Historię”. Tym razem uczestnicy mieli okazję przenieść się w realia jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń w dziejach Polski – potopu szwedzkiego.
W środę, 15 kwietnia, na drodze wojewódzkiej nr 731 doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe, z których jeden wypadł z jezdni i dachował w przydrożnym rowie. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Automatyczny komunikat o poważnym zdarzeniu...
Wczoraj na drogach całego kraju, w tym na Mazowszu, prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne „Kaskadowy pomiar prędkości”, polegające na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie, często na stosunkowo krótkim odcinku drogi. Akcja miała na celu...
Radomskie wydanie "Gazety Wyborczej" opisało w środę zarzuty, jakie naczelnikowi drogówki w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu stawiają podwładni. On sam zaprzecza, aby kiedykolwiek w niewłaściwy sposób traktował podległych mu funkcjonariuszy. Sprawą zajęła się prokuratura.
W czwartek 10 kwietnia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce mieliśmy wyjątkowego gościa rodem z Podhala – Jana Karpiel-Bułeckę. Wizyta była związana z prezentowaną wystawą czasową „Władysław Matlakowski. Potęga umysłu”.
Policjanci z mazowieckiej Grupy SPEED ponownie wyszli na drogi powiatu grójeckiego, by sprawdzić, jak kierowcy radzą sobie z przestrzeganiem ograniczeń prędkości. Efekt? Kilkadziesiąt wykroczeń i kolejne przypomnienie, że nadmierna prędkość wciąż jest jednym z największych zagrożeń na drogach.
10 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Mariana Panka w Wilkowie odbyły się eliminacje powiatowe do 47 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rywalizowali w testach teoretycznych i jazdach praktycznych. Laureaci z tej szkoły uzyskali wysokie wyniki i to oni będą reprezentować powiat grójecki w etapie...
W czwartek 9 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy przeprowadzili działania NURD ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze nadzorowali przejścia dla pieszych i skrzyżowania.
wczoraj, 23:09
Nieopodal Grójca odkryto groby 37 niemieckich żołnierzy z czasów II Wojny Światowej
wczoraj, 17:06
Nieopodal Grójca odkryto groby 37 niemieckich żołnierzy z czasów II Wojny Światowej
przedwczoraj, 03:26
Pożar budynuk szkoły w Kruszewie. Z ogniem walczyło 11 zastępów strażaków
8 dni temu
Nowa inwestycja logistyczna pod Grójcem. PepsiCo wybuduje magazyn napojów za 50 mln dol.
9 dni temu
Ogłoszenia