14 kwietnia wystartował największy cykl kolarstwa szosowego w Polsce. Jednocześnie było to oficjalne rozpoczęcie sezonu Komisji Masters i Cyklosport. Inauguracja miała miejsce w Grójcu.
W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 34,5 do 106,5 kilometra w dwóch cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Start ostry i meta zlokalizowane były niedaleko Grójca, dokładnie w Skurowie, a nawrót następował w Józefowie. Dopisała znakomita pogoda, a na starcie zameldowało się niemal trzystu uczestników.
Trasa w Grójcu nie należy do najłatwiejszych, sprostać bowiem trzeba nie tylko własnym słabościom, ale także silniejszym podmuchom wiatru. Nieodpowiednio dobrana taktyka może kosztować najwyższą cenę. W kategoriach, które miały do przejechania najdłuższy dystans, a zatem M20 triumfował Jacek Sargalski z Karomet Team, który zwyciężył przed Adamem Skowrońskim (PELETON) oraz Janem Skrzypkiem (Legion Serwis). Z kolei w M30 Tomasz Gajak z Cyklo Częstochowa o przysłowiowy błysk szprychy wyprzedził Piotra Barczyka z Kolejarza Częstochowa oraz Mariusza Pałygę z Absolute Bikes Team.
Szczegółowe wyniki poszczególnych cykli i kategorii wiekowych dostępne są na stronie www.ztc.pl.
W tym roku cykl odbywać się będzie od kwietnia do września i składać się będzie z 14 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Drugi etap odbędzie się już 28 kwietnia w Rawie Mazowieckiej. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zmagań znajdują się pod adresem www.ztc.pl.













wczoraj, 17:16
Duży sukces juniorów GKS Mazowsze Grójec!
wczoraj, 15:48
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
Pierwsza drużyna, trener Bartosz - znowu zaciąg i płacenie...
wczoraj, 09:01
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
przedwczoraj, 20:15
Tiry stanęły w ogniu. W jednym były zbiorniki gazu
3 dni temu
Ogłoszenia