Gmina Grójec otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2021.
Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII. W roku 2021 z dofinansowania wycieczek skorzystały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bikówku, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Grójcu.
Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła: 36 760 zł. Wkład własny stanowił: 21 040 zł. Wartość całkowita: 57 800 zł.
Koordynatorem projektu była Monika Kozłowska – naczelnik Wydziału Edukacji.
W ramach programu Poznaj Polskę odbyły się cztery wycieczki:
1. Jednodniowa wycieczka do Warszawy na Zamek Królewski i do Łazienek dla klas 1-3 z PSP w Bikówku.
2. Trzydniowa wycieczka do Krakowa i Zakopanego dla klas IV-VIII z PSP w Bikówku.
3. Trzydniowa wycieczka do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki dla uczniów klas IV-VIII z PSP nr 1.
4. Jednodniowa wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Narodowego w Warszawie z PSP nr 3. Pokazywanie dzieciom piękna i dobytku kulturowego Polski stanowi ważną część dydaktyki. Wycieczki zdecydowanie uatrakcyjniają proces edukacyjny, pozwalają poznać środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki i historię oraz osiągnięcia polskiej nauki.
Informacja prasowa Wydziału Edukacji Urzędu Gminy i Miasta Grójec













wczoraj, 17:16
Duży sukces juniorów GKS Mazowsze Grójec!
wczoraj, 15:48
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
Pierwsza drużyna, trener Bartosz - znowu zaciąg i płacenie...
wczoraj, 09:01
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
przedwczoraj, 20:15
Tiry stanęły w ogniu. W jednym były zbiorniki gazu
3 dni temu
Ogłoszenia