Silna superkomórka z wyraźną rotacją przechodzi w rejonie Grójca. Możliwe kolejne tornado, a do tej pory potwierdzono już wystapienie trzech - donieśli w sobotę wieczorem Polscy Łowcy Burz.
W sobotę trąba powietrzna przeszła nad wsią Zakrzew niedaleko Radomia. Była ona związana z przemieszczającą się ze wschodu na zachód komórką burzową. Są doniesienia o uszkodzonych budynkach, dachach, samochodach i ogrodzeniach. Trąba powietrzna pojawiła się też w miejscowości Wierzchowiny koło Radomia. Uszkodzonych zostało co najmniej kilka budynków mieszkalnych i gospodarczych. Polscy Łowcy Burz podają, że wstępne zobrazowania szkód pozwalają określić siłę tornada na co najmniej IF1.5.
Z kolei w powiecie kozienickim trąba powietrzna przeszła przez miejscowości Świerże Górne oraz Nowa Wieś.
Lej kondensacyjny widziany był także w rejonie Kołbieli (pow. otwocki).












17 godzin temu
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
wczoraj, 11:20
PILNE! Karambol na S7 Grójec - Białobrzegi. Droga zablokowana
wczoraj, 10:00
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 18:16
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 12:54
Ogłoszenia