Gmina Grójec pozyskała kolejne środki zewnętrzne na działania skierowane do młodzieży. W delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu podpisano umowę na realizację zadania w ramach Instrumentu „Mazowsze dla Młodzieży 2026”.
Przyznane dofinansowanie w wysokości 24 750,00 zł zostanie przeznaczone na realizację projektu dotyczącego wzmacniania działań istniejących Młodzieżowych Rad oraz organizacji działań edukacyjnych dla młodzieżowych radnych.
W ramach zadania zorganizowane zostanie dwudniowe szkolenie wyjazdowe dla radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grójcu oraz ich opiekunów. W szkoleniu udział weźmie 20 młodzieżowych radnych oraz do 5 opiekunów.
Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie młodych radnych do efektywnego i świadomego pełnienia funkcji w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat kompetencji rady, zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz praw i obowiązków radnych. Szkolenie będzie również okazją do rozwijania umiejętności pracy zespołowej, komunikacji oraz podejmowania inicjatyw obywatelskich.
Pozyskane środki pozwolą na dalszy rozwój aktywności młodzieży w życiu społecznym i samorządowym Gminy Grójec oraz wzmocnią kompetencje młodych mieszkańców angażujących się w działalność publiczną.













18 godzin temu
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 20:49
PILNE! Poważny wypadek na DW728 w Woli Łęczeszyckiej
przedwczoraj, 17:42
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 07:26
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
3 dni temu
Ogłoszenia