Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł przemycała 81-letnia obywatelka Danii. Narkotyki były ukryte w podwójnym dnie walizki. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady.
Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. W bagażu podróżnej znajdowało się ponad 5 kg heroiny o wartości blisko 2,4 mln zł.
Za próbę przemytu narkotyków podróżna została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, a następnie zatrzymana przez policjantów z Grójca w policyjnym areszcie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.
Podróżnej za przemyt takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. We wtorek Sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 81-latka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
nadkom. Agnieszka Wójcik
Żródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
















58 minut temu
W Sejmie otwarto wystawę prac artystycznych posła Marka Suskiego
4 godziny temu
W Sejmie otwarto wystawę prac artystycznych posła Marka Suskiego
20 godzin temu
Kto nowym wójtem gminy Chynów? Oto wyniki sondy
21 godzin temu
Zbyt szybka jazda zakończona zatrzymaniem prawa jazdy
23 godziny temu
Ogłoszenia