Pilny komunikat gminy Grójec: Możliwe przerwy w dostawie wody

W związku z trudną sytuacją na stacjach ujęcia wody oraz nieprzestrzeganiem zakazu wykorzystywania wody do celów innych niż socjalno-bytowe informujemy, że system zabezpieczeń automatycznie wyłącza pompy w przypadku nadmiernego poboru wody i zbyt niskiego poziomu zasobów wody. Mechanizm ten chroni urządzenia oraz zapewnia bezpieczeństwo pracy całego systemu wodociągowego.

W ostatnim czasie, również w godzinach późnowieczornych i nocnych, pobór wody utrzymywał się na poziomie porównywalnym z dziennym zużyciem z gminnej sieci wodociągowej. W efekcie uruchamiają się zabezpieczenia systemu, co powoduje okresowe przerwy w dostawie wody.

 W związku z powyższym informujemy, że na terenie całej gminy mogą występować braki w dostawie wody, zwłaszcza w godzinach późnowieczornych i nocnych.

Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zakazu wykorzystywania wody z sieci wodociągowej do celów innych niż socjalno-bytowe oraz o racjonalne gospodarowanie wodą.