26-letni Jakub K. zabił dziesięć lat starszą od siebie mieszkankę Konstancina-Jeziornej, a jej ciało ukrył w miejscowości na terenie powiatu grójeckiego.
Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wyjaśnili sprawę zaginięcia 36-letniej mieszkanki Konstancina-Jeziornej. Zaledwie kilku dni potrzebowali, aby ustalić, że kobieta niestety padła ofiarą zbrodni. Jej ciało zostało ukryte w miejscowości na terenie powiatu grójeckiego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to zabójstwo na terenie Świnoujścia, chwilę po tym, jak opuścił pokład promu ze Szwecji. Wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz stołeczni policjanci. 26-letniemu Jakubowi K., który został już tymczasowo aresztowany przez sąd może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
O zaginięciu 36-latki w poniedziałek zostali powiadomieni policjanci z Konstancina-Jeziornej, gdzie zamieszkiwała kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że od jakiegoś czasu nie kontaktowała się z bliskimi, którzy zaniepokojeni tą sytuacją zgłosili sprawę funkcjonariuszom.
Policjanci pojawili się w mieszkaniu kobiety, a chcąc wyjaśnić okoliczności jej zaginięcia w pierwszej kolejności obejrzeli monitoring, który znajdował się na osiedlu. Z uzyskanych informacji wynikało, że kilka dni wcześniej z bloku 36-latki, późno w nocy wychodził mężczyzna i niewykluczone, że to właśnie on mógł mieć związek z tą sprawą. W przypadku zaginięć osób funkcjonariusze rozpatrują zawsze kilka wersji, również tę, że poszukiwana osoba mogła paść ofiarą przestępstwa. Ponieważ w tym przypadku dotychczasowe ustalenia na to wskazywały, sprawą zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.
Następnego dnia w mieszkaniu kobiety ekipa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny. Opracowano portret pamięciowy. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie sprawdzali wszystkie informacje, które mogły mieć znaczenie w tej sprawie. Intensywne czynności operacyjne oraz procesowe przyniosły efekty już po kilkudziesięciu godzinach. W czwartek policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który był widziany tej nocy w miejscu zamieszkania 36-latki.
Z informacji policjantów wynikało, że tego dnia, kiedy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu kobiety, mężczyzna wyjechał do Świnoujścia i promem udał się do Szwecji. Kiedy funkcjonariusze ustalili, że będzie on wracał do kraju w sobotę rano, o pomoc poprosili swoich kolegów z komendy w Świnoujściu. Policjanci zatrzymali 26-letniego Jakuba K.
Mężczyzna został przewieziony do stołecznej komendy. Z relacji 26-latka wynikało, że pojawił się w mieszkaniu kobiety, aby uporządkować akwarium, ponieważ zajmował się tym na co dzień. Tam miało dojść do kłótni z 36-latką, w trakcie której przewrócił ją, a następnie zaczął dusić. Jej ciało ukrył w garażu na terenie posesji w powiecie grójeckim.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać okoliczności tej zbrodni oraz motywy działania mężczyzny. Jakub K. został już przesłuchany przez prokuratora. Za zabójstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
ss
22 listopada 2016, 21:23
Dziwne co mu odbilo. Kielbo byl ministrantem wiele lat, spokojny chlopak
NNNN
24 listopada 2016, 19:15
Dokładnie może jego rodzina przeżywa nie mniejsza tragedie niż rodzina tej biednej dziewczyny
kier
24 listopada 2016, 07:20
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
JHK
25 listopada 2016, 19:48
Może jest winny może nie . Ważne ze jego najbliższa rodzina przeżywa horror i tutaj ich najbardziej szkoda.
Nie wyobrażam sobie co teraz czują jego rodzice
Nn
23 listopada 2016, 14:32
Czy ktoś zna tego człowieka ?
Do: "Nn"
23 listopada 2016, 14:39
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Damian
24 listopada 2016, 16:19
A co ma do tego rodzina do cholery?
WGR
24 listopada 2016, 09:49
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Pan
23 listopada 2016, 22:33
Co Tobie odbiło, Kuba? To jest dobry chłopak, naprawdę, prawie cale życie go znam. Nie mogę rozumieć jego postępowania. Mądry i ma dobre serce. To wiem na 110%. Zawsze pomagał kiedy go się pytało.
Tajemniczy
23 listopada 2016, 15:08
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Panienka.
23 listopada 2016, 15:32
Tak. Wiele osób zna tego człowieka. Tragedia obu rodzin. Ofiary i oprawcy.
Nnn
23 listopada 2016, 17:13
podobno z okolic Chynowa
abdul
23 listopada 2016, 23:36
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
abdul
23 listopada 2016, 23:43
Jakub K. z Belska Dużego
BBK
24 listopada 2016, 21:29
Znam Kubę, jeśli taki ktoś jak on popełnił morderstwo, to oznacza że po każdym można się tego spodziewać. To jest normalny chłopak! Na dodatek bardzo inteligentny i spokojny. Nie wyobrażam sobie nawet co takiego musiało się stać że posunął się aż do tego. Bo na pewno nie zrobił tego bez konkretnej przyczyny.
opatrzność
24 listopada 2016, 21:35
znam go bardzo dobrze jestem przekonany , że został wrobiony i tego nie zrobił.
Proszę Bardzo
24 listopada 2016, 13:37
Proszę bardzo żebyście uszanowali rodziny z obu stron. Nikomu więcej to jest nie potrzebne do wiadomości albo to wam daje przyjemność.
Dziękuje.
Do: "Proszę Bardzo"
24 listopada 2016, 14:17
Ciekawe, czy ty uszanowałbyś rodzinę mordercy bliskiej ci osoby?!
Damian
24 listopada 2016, 01:40
Podobno?? Przestań pieprzyc głupoty. Chłopak spod Grojca ale w druga stronę. I tak, wiadomo kto, wielu z nas ma go w znajomych na fb, kto wie i tak nie powie bo jego rodzina przeżywa teraz nie mniejszą tragedię niż on sam. A nikomu więcej nie jest to potrzebne do wiadomości, chyba że po to by odpowiadać coś od siebie i puszczać dalej! Cebulaki
Do: "Proszę Bardzo"
24 listopada 2016, 16:36
Nie bądź stereotypem. Np. że każdy Polak to pijak.
bo znam wielu, którzy wcale nie piją.
Ona
24 listopada 2016, 20:47
Obie rodziny przeżywają tragedię. Nie zmienia to faktu,ze kto go zna i tak się dowie ze to był on.
No i co ze był spokojny. Ciekawe czy jak komuś z waszej rodziny by zrobił krzywdę to byście go tak bronili? Bo przecież był dobry chłopak. Może dac mu szansę.
Faktem jest ze zamordował. To chyba nie jest normalne.
Cyc
24 listopada 2016, 19:23
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
aaa
24 listopada 2016, 19:39
Proszę Bardzo -> idąc tym topem myślenia jej rodzina też jest zła bo robiła w życiu co robiła .(można wyczytać na innych serwisach )
Prawda jest taka że obie rodziny przeżywają wielką tragedie !
turuk
26 listopada 2016, 21:01
Nie ma ze dobry chlopak! Jak zamordowal to kara powinna byc taka sama jak czyn! Jak ktos psa uderzy to odrazu bydlak i zwyrodnialec, a tu teksty ze dobry chlopak. Morderca i koniec.
AAA
28 listopada 2016, 16:31
Dobry człowiek ?!!! to bestia Zamordował i Zgwałcił zimną krwią moją przyjaciółkę a wy pieprzycie że to dobry człowiek. Największą tragedie przeżywamy My i rodzina bo Agnieszka nie żyje a ta bestia tak !
Mmm
28 listopada 2016, 19:50
Jestem za przywróceniem kary śmierci! Powinni go najpierw wydy*** kijem a później zamordować było by jednej szuji mniej na świecie żebyś gnido zgnil w więzieniu do końca życia za to co zrobiłeś a tam życie ci uprzyjemnia bo wieści bardzo szybko się niosą. Ministrant haha żałosny typ, a ci co go bronicie widać ze gówno o nim wiecie. Pokazał prawdziwe oblicze
do JHK
28 listopada 2016, 20:50
a gówno kogo obchodzi co czują jego rodzice, bo przecież to oni wychowali bestie, karmili ją i nie wierze że nic o nim nie wiedzieli, jakim trzeba być głęboko samemu zdemoralizowanym, aby bronić morderce, W Polsce od jakiegoś czasu broni sie nie tych co są pokrzywdzeni tylko ich oprawców. Tak jest np. z zabójcami na drogach, i tłumaczenie typu, no bo on szybko jeździ, a to znaczy, że może zabijać?, tak broni go wielu zapewne takich samych debili jak i on i jeszcze jedno stwierdzenie - cyt. on pochodził z dobrego domu, koniec cyt. a ja sie pytam co to znaczy dobry dom, czy taki dom można skosztować jak zupe pomidorowa, czy moze osmiorniczki u Sowy? w naszym kraju potrzeba odnowy moralnej po latach zaborów, komunizmu ludzie musieli kombinować i tak zostało do dziś. Dziś od nowa trzeba uczyć ludzi, że to co jest białe musi pozostał białe, a czarne czarnym, bo wielu żyje w kłamstwie w rodzinach i później takie bestie niby z dobrych domów robią rzeczy, które wynieśli z Domu, niestety i wcale mi nie żal jego rodziców, bo to oni go wychowali na bandyte i kropka., Pozdrawiam i składam najszczersze kondolecje rodzinie zamordowanej dziewczyny.
kate
2 grudnia 2016, 09:09
do JHK.... Ciebie to konkretnie popieprzylo!Myślisz debilu że ci wszyscy rodzice,ktorych dzieci popełniły przestępstwa,to byli uczeni przez własnych rodziców żeby popełnili w swojej przyszłości zbrodnie na drugim człowieku.Czym sobie zasłużyła ta matka na twoją wypowiedź?
gfg
3 grudnia 2016, 12:24
JHK komentarze ludzi na portalu wawa love pod artykułem w tej sprawie przedstawiają sprawę inaczej. Wynika z nich że jednak ona też nie była święta. Dlatego wszyscy piszemy : skoro sie przyznał zasługuje na karę jednak co mają do tego jego rodzie którzy przeżywają naprawdę wielką tragedie
n
4 grudnia 2016, 11:53
gfg- Masz rację aga nie była święta różne rzeczy robiła ale kurczę wy też nie piszcie że był święty. Nie ma co obrażać jego rodziny ale jej samej i jej rodziny też nie obrażajcie tak jak na wawalove to do niczego nie prowadzi te obrażanie i licytowanie kto bardziej cierpi. Teraz trzeba czekać na sprawiedliwy wyrok sądu. Pozdrawiam
Znamtypa
4 grudnia 2016, 22:52
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
znamtypa
5 grudnia 2016, 09:36
Nie wiem dlaczego mój komentarz ukryto.Dziewcztna z bogatej rodziny i nie z wioski.Ojciec na stanowisku wygonił córkę do Warszawki bo w Gorzowie wstyd mu robiła.Szkoda dziewczyny bo ojciec wygnał ją jako 21 latkę więc pracowała jak było jej najprościej. Srodowisko ją wciągnęlło więc pracowała tak jak pracowała.Rodzice ją skreślili i pomocy od nich nie mogła oczekiwać.Nie obrażam rodzicow bo znam sprawę dokładnie i wiem jak było.Teraz lament i płacz za córką.Gdzie byliście kochani rodzice gdy córka was potrzebowala?Ważniejsza była kariera i pieniądze niż dziecko.Szkoda dziewczyny.
xxxx
20 sierpnia 2017, 19:39
prawdę napisałeś w 100%....
Nn
26 lipca 2018, 09:53
Dopiero niedawno wróciłam z zagranicy i dowiedziałam się o Agnieszce, coś okropnego !!! Jak można być takim bydlakiem. Szczere kondolencje dla rodziny.