• Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec
  • Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8
  • Kostka Brukowa Grójec - Bruk Designer
  • Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Trakt Królewski w Grójcu

Prestiżowe zawody dla młodych inżynierów na Autodromie Słomczyn

Fot. materiały prasowe
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche
  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami

Pod koniec sierpnia na Autodromie Słomczyn pod Grójcem rozpoczęła się kolejna edycja prestiżowych zawodów Formula Student (Formula SAE). Wyjątkowa inicjatywa skierowana do młodych inżynierów, pragnących zgłębić tajniki przemysłu motoryzacyjnego i zmierzyć się w emocjonującym wyścigu, prowadząc własnoręcznie zaprojektowane bolidy. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, pomimo ponad 40-letniej tradycji tego konkursu na świecie.

Akademicka wiedza w praktyce


Formula Student to wyjątkowa okazja dla studentów kierunków inżynierskich do praktycznego wykorzystania swojej wiedzy. Zespoły składające się z młodych inżynierów mają za zadanie skonstruować bolidy wyścigowe zgodnie z wytycznymi. Przed przystąpieniem do zawodów, każda z drużyn jest zobowiązana przesłać film prezentujący pojazd w trakcie jazdy.

- Turbo cieszymy się z tego, że studenci w Polsce doczekali się swojej edycji. Drużyny mają możliwość być tutaj i ścigać się na torze, ale również rywalizować w konkurencjach statycznych, czyli bronić swoich projektów inżynieryjnych, biznesplanów i kosztorysów przed sędziami z branży automotive, startupowej i motorsportu. Zespoły od początku zawodów przechodzą ciężką inspekcję techniczną, aby móc zakwalifikować się do startu
w konkurencjach dynamicznych na torze, a emocje z tym związane są nie do opisania – deklaruje Bartłomiej Zachara, organizator Formula Student Poland.

Konkurs rozpoczyna się serią kontroli technicznych. Ma to na celu sprawdzenie pojazdu pod kątem bezpieczeństwa i zgodności z regulaminem. Pojazdy zgłoszone do konkursu muszą być wymyślone, zaprojektowane i serwisowane przez członków zespołu studenckiego bez bezpośredniego udziału firm zewnętrznych, inżynierów, kierowców wyścigowych, mechaników lub pokrewnych specjalistów. Zawody podzielone są na serię konkurencji statycznych
i dynamicznych, za które przyznawane są punkty. W kategorii statycznej znajdują się takie zadania, jak prezentacja planu biznesowego, czy ocena bolidu ze strony technicznej. Natomiast w skład konkurencji dynamicznych wchodzą m.in. Skidpad – jazda „po ósemce”, Acceleration – test przyśpieszenia oraz Endurance – główne starcie zespołów na torze do wyścigów długodystansowych zbudowanym zgodnie z wytycznymi.

Od rywalizacji po współpracę


Formula Student Poland to nie tylko rywalizacja, ale także okazja dla studentów z całego świata do dzielenia się pasją i rozwijania talentów. W inauguracyjnej edycji tego konkursu w Polsce wzięło udział 10 imponujących zespołów z różnych polskich politechnik, a także jedna drużyna z Francji. Ten międzynarodowy charakter wydarzenia sprzyjał nie tylko zaciętej rywalizacji, ale również wymianie wiedzy i doświadczenia między studentami oraz tworzeniu nowych, cennych kontaktów.

Do ogromnego sukcesu tej inicjatywy przyczyniła się także niemała reprezentacja kobiet, będących członkiniami rywalizujących ze sobą drużyn. To istotny krok w procesie otwierania branży motoryzacyjnej na różnorodne zespoły, co z kolei sprzyja wzrostowi innowacyjności
i kreatywnego podejścia do problemu.

- Większość członków załogi to wciąż Panowie, choć my, jako dziewczyny, też nie jesteśmy spychane na drugi tor i „kręcimy śrubki”. Mamy na przykład w zespole dziewczynę, która zajmuje się docelowo spawaniem. Dzięki między innymi takim inicjatywom, widzimy, że branża automotive otwiera się na nas – kobiety. – opowiada Wiktoria, członkini Silesia Automotive i uczestniczka Formula Student Poland

FORVIA wspiera młode talenty!


Zaangażowanie w inicjatywę było wyrazem wsparcia młodych inżynierów na ich rozpoczynającej się ścieżce kariery w branży motoryzacyjnej. W dniach 27-30.08 uczestnicy konkursu mieli okazję zaprezentować swoje pomysły i umiejętności przed ekspertami ze sfery motorsportu i nawiązać cenne relacje biznesowe, a w ostatnim dniu trwania konkursu wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach tj.: bolidy elektryczne (EV) i bolidy spalinowe (CV). W pierwszej z nich wyróżniono: PWR Racing Team, PUT Motorsport i PolSI Racing, z kolei w drugiej: Cerber Motorsport, PRz Racing i PGRacing Team.

- Jesteśmy dumni, że FORVIA jako sponsor wydarzenia, przyczynia się do kreowania przyszłości branży motoryzacyjnej. Nasze zaangażowanie w Formula Student Poland jest wyrazem naszego zobowiązania wobec młodych talentów. Przekazujemy im wiedzę oraz doświadczenie, dając solidny start i wiele zawodowych sukcesów w przyszłości. W FORVII wiemy, jak ważna jest edukacja, dlatego staramy się wspierać inicjatywy, które bezpośrednio dotyczą naszej branży – podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager
w FORVIA.

Tagi:




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.


  • Alarm24 - zgłoś nam swój news


  • Marek Kwieciński - Twój agent ubezpieczeniowy z Grójca

Najnowsze






Popularne





  • Miejsce na Twoją reklamę

Ostatnie komentarze






  • Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Miejsce na Twoją reklamę