• Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Trakt Królewski w Grójcu
  • Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8
  • Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec

Mikołaj zebrał 10,8 litra krwi

Fot. Marcin Grzędowski
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami
  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów

Mobilny punkt poboru krwi ustawiony został w niedzielę 6 grudnia na placu przy kościele Miłosierdzia Bożego.

W połowie listopada pracownicy publicznej służby krwi w całej Polsce alarmowali o wyczerpywaniu się zapasów krwi. Trudna sytuacja powstała  m.in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, gdzie zbyt mała liczba krwiodawców doprowadziła do niepokojącego spadku donacji w banku krwi. W rezultacie mogą wystąpić problemy związane z zabezpieczeniem szpitali i klinik w krew, która jest niezbędna do przeprowadzenia zaplanowanych operacji.

W odpowiedzi na apel o donacje honorowi krwiodawcy – wyszli z inicjatywą zorganizowania zbiórki krwi pod hasłem „Oddaj krew w darze św. Mikołaja”. Inicjatywa spotkała się z pełnym zrozumieniem i poparciem duszpasterzy obu grójeckich parafii oraz grójeckiego Liceum Piotra Skargi. Miejsce do przeprowadzenia zbiórki udostępniła parafia Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w obu parafiach przez trzy kolejne niedziele duszpasterze zachęcali do udziału w zbiórce krwi. Zadania koordynacji zbiórki podjął się dyrektor liceum Zbigniew Krawczak.

Mobilny punkt poboru krwi ustawiony został w niedzielę 6 grudnia na placu przy kościele Miłosierdzia Bożego tuż po godzinie 9.00. Po chwili zgłosili się pierwsze osoby, które postanowiły włączyć się w zbiórkę. W sumie krew oddały 24 osoby w ilości 10,8 litra.

Wszystkim, którzy włączyli się w ten szlachetny wolontariat organizatorzy oraz pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa serdecznie dziękują.

Marcin Grzędowski

Tagi:




Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.




  • Marek Kwieciński - Twój agent ubezpieczeniowy z Grójca
  • Recepta online - zamów przez internet na e-recepta.net

Najnowsze





  • Miejsce na Twoją reklamę

Popularne





  • Miejsce na Twoją reklamę

Ostatnie komentarze






  • Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia