W piątkowym komunikacie sanepid w Grójcu informuje o jednej osobie, która wygrała z koronawirusem. Nie ma nowych zakażeń. Rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową.
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 22 maja 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22 maja 2020
liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 1189 (100)
liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 3 / (0)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 16 / (6)
liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4/ (0)
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba):
298 / (0)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 29 / (0)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 227 / (1)
Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. Stan zdrowia średni i ciężki. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. / Stan zdrowia pacjenta pozwala na izolację domową / decyzja o kwarantannie została zmieniona na decyzje o izolacji i pacjent przebywa w domu w izolacji od rodziny.
Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.
MS
22 maja 2020, 18:39
Maski to jeszcze nosić trzeba czy już koronawirus sobie poszedł?
Tiesto
23 maja 2020, 19:33
Ciekawe kto jak policja będzie sprawdzać ty Ukraińców w powiecie Grójeckim. Jedna wielka ściema z będzie z tą kwarantana. Już chodzą sobie po biedronce na kwaranntanie.. Ciekawe kto odpowie jak przywioza covid do wszystkich wsi w pow Grójeckim.