Na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej został opublikowany list kardynała Kazimierza Nycza, wystosowany do wiernych w Mogielnicy. Jest to reakcja arcybiskupa Warszawy w związku z działalnością osób podających się za duchownych i niepokojem parafian odnośnie nieważności "sprawowanych" przez nich sakramentów.
Oto treść listu:
Kochani Parafianie!
Informacja o wydarzeniach, które w ostatnim czasie miały miejsce w Waszej parafii, poruszyła i mnie osobiście. Ubolewam, że święte sakramenty sprawowały osoby, które z dużym prawdopodobieństwem mogą nie być duchownymi. Jest mi przykro, jeśli zostaliście oszukani podczas tak szczególnego sakramentu, jakim jest spowiedź.
Pragnę Was zapewnić, że działając w dobrej wierze i nieświadomości, nie zaciągnęliście żadnych win i kar. Nie dopuściliście się uchybień w odniesieniu do spowiedzi i wobec przyjętej Komunii Świętej. Podobnie osoby, które uczestniczyły w Eucharystii, spełniły przepisany prawem kanonicznym obowiązek. Nie miejcie z tego powodu poczucia winy. To wy jesteście ofiarami.
Proszę Was bardzo, aby ci z Was, którzy korzystali ze spowiedzi sprawowanej przez domniemanych fałszywych duchownych, przystąpili w najbliższym czasie ponownie do sakramentu pokuty i pojednania, raz jeszcze wyznając wypowiedziane wówczas grzechy.
Zapewniam o nieustającej łączności i modlitwie za Was,
Wasz Biskup
Kardynał Kazimierz Nycz
List będzie odczytany w najbliższą niedzielę w kościele pw. Floriana w Mogielnicy.
ma, archidiecezja.warszawa.pl













14 godzin temu
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
wczoraj, 13:44
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 06:56
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
przedwczoraj, 06:52
Czy w Grójcu łatwo zdać egzamin na prawo jazdy? Oto, co mówią statystyki
przedwczoraj, 15:00
Ogłoszenia